Takip Edin

Türkiye

Konteyner çetesine büyük darbe

‘Satılık konteyner’ ilanları ile 1 ilde yüzlerce vatandaşı dolandıran çete, operasyonla çökertildi.

İnternet üzerinden verdikleri ‘Satılık konteyner’ ilanları ile 1 ilde yüzlerce vatandaşı dolandıran çete, polis ekipleri tarafından Kocaeli ve Sakarya’da düzenlenen eş zamanlı operasyonla çökertildi. Gözaltına alınan çete lideri ve 5 üyesi adliyeye sevk edildi. 

Aralarında Kütahya’nın da bulunduğu Kocaeli, Ankara, Adana, Antalya, Bolu, Muğla, İzmir, Balıkesir, Eskişehir ve Aksaray’da yaşayan vatandaşlar, internet üzerinde verilen ‘Satılık konteyner’ ilanları ile dolandırılınca şikayetçi oldu. Artan ihbarlar sonrasında harekete geçen ekipler yaptıkları incelemelerde farklı alışveriş ve sosyal medya hesapları üzerinden çetenin ‘Satılık konteyner’ ilanları verdikleri ve konteynerleri satın almak isteyen şahısları, açtıkları banka hesaplarına parayı yatırmasını söyleyerek dolandırdıkları tespit edildi.

Yapılan incelemelerde şahısların,‘Satılık konteyner’ ilanları verdikleri ve ilan sahibi kısmına ise banka hesabı olan çete üyelerinin isimlerini yazdıklarını tespit eden ekipler, ilanda vaat edilen konteynerleri almak isteyen vatandaşların parayı 4 çete üyesinin hesaplarına yatırdıklarını belirledi. Ekipler tarafından adresleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için Sakarya ve Kocaeli’de operasyon düzenlendi. Operasyonla çete lideri S.B. ile 5 üyesi yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıslar Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

Devamını oku