Takip Edin

Kutahya

Çetinbaş’tan Bağımsız Adaylarla İlgili Açıklama

Bağımsız adaylarla ilgili konuya AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş’dan açıklama geldi.

31 Mart yerel seçimlerinde partisi tarafından yeniden aday gösterilmeyen Altıntaş’ın mevcut Belediye Başkanı Ferit Karabulut ve Tunçbilek Beldesi Belediye Başkanı Agah Aşkın, AK Parti’den istifa ederek bağımsız belediye başkan adayı olduklarını duyurmuşlardı.

Konuya ilişkin AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş’dan açıklama geldi.

Çetinbaş yazılı açıklamasında her iki şahsın partiyle alakasının kalmadığını söyleyen Çetinbaş, AK Parti’ye ait slogan, görsel ve logosunun kullanılması durumunda yasal yollara başvurulacağını söyledi. Çetinbaş’ın konuya ilişkin yazılı açıklaması şöyle; “Tunçbilek Belde Belediye Başkanı Sayın Agah AŞGIN 30.01.2019 tarihinde ; Altıntaş Belediye Başkanı Sayın Ferit KARABULUT 01.02.2019 tarihinde , ilgili seçim kurullarına siyasi partimizden istifalarını bildirmişlerdir.Dolayısıyla her iki şahsın AK Partimizle ve genel merkezimizin ürettiği politikalarla bir alakası kalmamıştır.

Bundan sonraki süreçte her iki şahsın partimize ait kampanya materyalleri , sloganları , görselleri ve logosu kullanmaları durumunda yasal yollara başvurulacağının bilinmesini isteriz.

Devamını oku