SON DAKİKA

43.com.tr – Kanal 43 Kütahya'nın Ekranı…
reklam

BELEDİYE KÜTAHYASPOR’DAN AÇIKLAMA

BELEDİYE KÜTAHYASPOR’DAN AÇIKLAMA
Bu haber 04 Mayıs 2020 - 15:10 'de eklendi ve 310 views kez görüntülendi.

Belediye Kütahyaspor, bazı sosyal paylaşım hesaplarından yapılan ve Bölgesel Amatör Ligi’nden 3. lige şu andaki liderlerin çıkacağı haberinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında federasyon yetkilileri ile yapılan toplantıdan amatör liglerde kalan maçların oynanmayacağı ve liderlerin bir üst lige çıkacağı haberlerlerinin dikkate alınmaması gerektiğini vurgulayan Belediye Kütahyaspor bir basın bildirisi yayınladı.

Yapılan basın açıklamasında; söz konusu haberde yer alan kararın hakkaniyetten uzak olduğunun altı çizildi, yetkililer tarafından böyle bir kararın alınamayacağına inancımız tam denildi.

Açıklamanın son kısmında;

“Pandemi sebebi ile liglerin tatil edildiği ilk günden itibaren, Türk Futbolu içerisinde 54 yıllık mazisi olan Belediye Kütahyaspor olarak A-B-C planlarını en hızlı şekilde hazırlayarak gerekli mercilerle paylaştığımızın bilinmesi gerekmektedir. Yapmış olduğumuz bu çalışmaların hepsinde; sadece kendi kulübümüz menfaatine değil Türk Futbolu adına vicdanları rahatsız etmeyen ve hakkaniyetli fikirlerin ortaya konulması en dikkat ettiğimiz husustur.

Belediye Kütahyaspor olarak, ülkemizin içerisinde bulunduğu bu süreçte resmi kaynaklardan yapılmamış hiçbir açıklamayı dikkate almamanız ve bilgi kirliliği oluşmaması için paylaşmamanız önemle rica olunur.” ifadeleri yer aldı.