SON DAKİKA

43.com.tr – Kanal 43 Kütahya'nın Ekranı…
reklam

“KÜTAHYA’MIZA HAYIRLI OLSUN”

“KÜTAHYA’MIZA HAYIRLI OLSUN”
Bu haber 30 Temmuz 2020 - 18:49 'de eklendi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bölgesel Amatör Lig’in mevcut haliyle tescilini açıklaması Kütahya’da hayal kırıklığı oluşturmuştu. Liderle 1 puan farkla bölgesel amatörde kalan Belediye Kütahyaspor, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığı toplantının ardından ikinci bayramı yaşadı.

Toplantının ardından Bölgesel Amatör Ligde liderle arasında en fazla 3 puan bulunan ikinci sıradaki takımların da 3. lige yükselmesine karar verildi.

Karar Kütahya’da coşkuyla karşılandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kulüpler Birliği’nin ortak görüşü ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucu tescil edilen Bölgesel Amatör ligde liderle arasında en fazla 3 puan bulunan takımların üçüncü lige yükselmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda bir üst lige yükselen Belediye Kütahyaspor’umuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER