SON DAKİKA

43.com.tr – Kanal 43 Kütahya'nın Ekranı…
reklam

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞLIYOR

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞLIYOR
Bu haber 22 Mayıs 2020 - 13:09 'de eklendi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlmasıyla ilgili Vali Dr. Ömer TORAMAN Başkanlığında toplandı.

Bu kapsamda, Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21.05.2020 Perşembe ve 22.05.2020 Cuma günü market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçilerin saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam etmesine, Kısıtlamanın olduğu 23.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerin 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilmesine, vatandaşların zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilmesine, aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerin evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilmesine, 24., 25 ve 26 mayısta market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerin ve online satış yapan işletmelerin kapalı olmasına bu 3 günde fırın ve tatlı satışı yapılan yerlerin ve sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı işyerlerinin açık olmasına karar verildi.

eczaneler,Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri,huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri açık olacak.

il sınırları içinden geçen şehirlerarası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 km için bir adet olmak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi ve nöbetçi akaryakıt istasyonlarının marketleri açık olacak.

Cenaze defin işlemlerinde görevli olanlar (din görevlileri, hastane ve belediye görevlileri vb.) ile birinci derece yakınlarının cenazelerine katılacak olanlar,

d) Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken iletim ve altyapı sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar,

Bankalar başta olmak üzere yurt çapında yaygın hizmet ağı olan kurum, kuruluş ve işletmelerin bilgi işlem merkezlerinin çalışanları (asgari sayıda olmak kaydıyla),

Hayvan Besleme Grubu Üyeleri ile sokak hayvanlarını besleyecek olanlar,İkametinin önü ile sınırlı olmak kaydıyla evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkanlar, Zorunlu sağlık randevusu olanlar yasaktan muaf tutulacak.

21.05.2020 Perşembe ve 22.05.2020 Cuma günü ile sınırlı olmak üzere Berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. iş yerlerinin saat 09.00-23.00 saatleri arasında hizmet verebilmelerine karar verildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER