SON DAKİKA

43.com.tr – Kanal 43 Kütahya'nın Ekranı…
reklam

TAYİNİ VATANDAŞLARI ÜZDÜ

TAYİNİ VATANDAŞLARI ÜZDÜ
Bu haber 14 Temmuz 2020 - 14:56 'de eklendi.

2014 yılında başladığı Kütahya Vali Yardımcılığı görevini başarıyla yürüten Yüksel Kara, kısa sürede vatandaşların sevgisini kazanmıştı.

1 Aralık 2016 tarihinde Tavşanlı Kaymakamlığı görevine atanan Yüksel Kara, 15 Aralık 2016 tarihinde göreve başladıktan sonra hemen çalışmalara başlamış, aynı başarıyı Tavşanlı ilçesinde de yakalamıştı.

İlçedeki hizmetlerin işleyişine sağladığı katkı, yatırımcılarla olan diyaloğu, yerel yöneticilerle uyumlu çalışmaları ve vatandaşlara olan ilgisi nedeniyle kısa sürede halkın güvenini kazanan Yüksel Kara, son yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Kocaeli Darıca Kaymakamlığına atandı. Bu atama ilçe halkını üzdü. Vatandaşlar, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara’nın ilçede birçok başarılı çalışmaya imza attığını söyleyerek, “Yeni görevinde de başarılı olacağına inancımız tamdır.” yorumunda bulundular.

YÜKSEL KARA KİMDİR?

24.10.1976 tarihinde Elazığ İli, Baskil İlçesi Sarıtaş köyünde doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini aynı ilçede tamamladıktan sonra, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak 1999 yılında mezun oldu.

Ardından aynı yıl kaymakamlık sınavını kazandı.

İngilitere’nin başkenti Londra’da dil eğitimini aldı. Milli Güvenlik Akademisini tamamladı.

Sivas İli Ulaş İlçesi ve Rize İli Hemşin İlçelerinde kaymakam vekilliği görevini yürüttü.

2003 yılında Karaman İli Kazım Karabekir İlçesine kaymakam olarak atandı.


Sırasıyla Diyarbakır İli Kulp İlçesi, Malatya İli Akçadağ İlçesi ve Kastamonu İli Cide İlçelerinde kaymakamlık yaptı.

29/09/2014 tarihinde göreve başladığı Kütahya Vali Yardımcısı görevini yürütmekte iken, İçişleri Bakanlığı’nın 01/12/2016 tarih ve 29904 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Tavşanlı Kaymakamlığına atanarak 15/12/2016 tarihinde görevine başlayan Yüksel Kara, son kararnameyle Kocaeli’nin Darıca Kaymakamlığına atandı.

Yüksel KARA, evli olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER