SON DAKİKA

43.com.tr – Kanal 43 Kütahya'nın Ekranı…
reklam

VALİ ÇELİK’İN BAYRAM MESAJI

VALİ ÇELİK’İN BAYRAM MESAJI
Bu haber 29 Temmuz 2020 - 17:35 'de eklendi.

Kütahya Valisi Ali Çelik, “Milletimizin manevi değerlerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel, en anlamlı örneklerinin yaşandığı dini bayramlarımız; sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının güçlenmesine, toplumun birlik ve beraberliğinin pekiştirilmesine ve geleceğe daha da güvenle bakmamıza vesile olan özel günlerdir.” dedi.


Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Vali Çelik, mesajında koronavirüs tedbirlerine dikkat çekti. “Tüm dünyayı ve ülkemizi saran Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun önerileri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda ilimizde alınan önlem ve tedbirler titizlikle takip edilmektedir. Ailemiz ve sevdiklerimizle sarılıp kucaklaşamayacağımız Kurban Bayramı’nda siz değerli hemşehrilerimizden istirhamımız; maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyet göstermeniz. Sarılıp kucaklaşacağımız ve yine bir arada olacağımız bayramlar alınan tedbir ve kurallara uyulduğu takdirde mümkün olacaktır.” dedi.


Bayram sebebiyle seyahat edecek vatandaşların can ve mal güvenliği için il genelinde tüm tedbirlerin alındığını aktaran Çelik, “bayram sevincinin felakete dönüşmemesi için vatandaşlarımızdan trafik kurallarına hassasiyet göstermesini bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER